Trečioji komandinio darbo taisyklė

   Trečioji komandos taisyklė yra tokia: nelaikau savo veiklos svarbiausia, geriausia, teisingiausia ir nepavydžiu kitiems sėkmingiems komandos nariams. Komandoje turite kartu nustatyti, kas šiuo metu yra svarbiausia, antraip komanda taps vieta, kurioje kiekvienas propaguoja savo projektą, nekreipdamas dėmesio į kitų komandos narių projektus. Komandinis darbas – tai visos komandos sėkmė. Kai tik kas nors pradeda savo veiklą traktuoti, kaip svarbiausia, ima kentėti visa komanda. Atminkite komandinio darbo principą – negalvokite, kad esate nepakeičiamas.

Laikyti savo veiklą geriausia yra dar sunkesnė ankstesnės problemos pasireiškimo versija, kai žmogus dėl bet kokios priežasties aiškiai iškelia save aukščiau už visus kitus. Toks žmogus pradeda į visus žiūrėti iš aukšto ir reikalauti sau ypatingų sąlygų, todėl anksčiau ar vėliau natūraliai pasitraukia iš komandos, o komanda tuoj pat paskelbiama „nesuprantančia, įžūlia ir nesugebančia įvertinti tikro prigimtinio talento».

Trečioji šio teiginio dalis – laikyti savo veiklą teisingiausia – reiškia, kad aš pats žinau, kaip viską daryti teisingai, ir visas pastabas bei patarimus priimu kaip asmeninį įžeidimą. Norėdami dirbti komandoje, turite gerai suprasti netobulumo filosofijos pagrindą. Visi žmonės yra netobuli. O tai reiškia, kad turėtume džiaugtis, kai mus priverčia į tai atkreipti dėmesį. Tikro komandos nario bruožas – dėkingumas už patarimus. Tik bendras darbas su kitais komandos nariais gali suteikti nuolankią tikrosios jų pozicijos viziją, taigi ir realų rezultatą.

Ir galiausiai ketvirtoji šio teiginio dalis – nepavydžiu kitiems sėkmingiems komandos nariams. Tai sunkiausia dalis, nes nėra nieko destruktyvesnio už pavydą.

Pavydas – tai gyvenimo sąmoningumo stoka. Manome, kad gyvenimo prasmė yra tapti ypatingu. Ir aš stengsiuosi daryti viską, ką galiu, kol būsiu tokiu laikomas. O jei jie nustos manyti, kad esu ypatingas, tada jiems visiems pradėsiu keršyti. Tiesą sakant, kaip tik dabar ir vyksta savo paties ypatingumo sudievinimas. Jūs nesate ypatingas, Jūs esate išsišokėlis. Tai nauja religija, atsiradusi megamiestų pašonėje.

Laura Butkevičiene

Šaltinis / Ruzov V.O. Kaip suburti svajonių komandą, (2018)