Tiesos testas komandoje

Tiesos sakymas komandoje yra svarbus visos komandos sėkmės veiksnys, nes jei tiesa nutylima, problema neišsprendžiama ir kenčia visa komanda. Nuslėpti tiesą nuo komandos yra tas pats, kas nueiti pas gydytoją ir nepasakyti jam, ką ir kur skauda.

Taip vyksta dėl to, kad bijome skausmo, bijome būti gydomi, bijome atsidurti problemos centre. Tačiau tai ir yra sisteminė mūsų mąstymo klaida. Kad ir kiek apie problemą galvotumėte iš šalies, ji niekada nebus išspręsta. Įmonėje, kurioje nesilaikoma tiesos principo, labai sunku spręsti iškilusias problemas. Visi apsimeta, kad nieko nevyksta. Ir galbūt tai ir gali būti liūdnos įmonės modelis. Tačiau ten, kur reikia proto, proveržio, kur investuojami bendri pinigai, bendras laikas ir bendros pastangos, tiesos sakymas yra pagrindinis sėkmės veiksnys.

Jei norite suprasti žmogų, patikėkite jam sudėtingą užduotį. Ir nesvarbu, ar jis ją įveiks sėkmingai ar nesėkmingai, svarbu, kaip jis tai daro. Jei sąžiningai sprendžia užduotį ir nebijo prisiimti atsakomybės už savo klaidas, jis yra žmogus, turintis didelį potencialą. Jei jis pradės sukčiauti, slėpti problemas ir klaidingus apskaičiavimus,  patartina tokio žmogaus į atsakingas pareigas neskirti. Nereikia testuoti asmens, reikia į jį pažvelgti iš šalies ir pamatyti, kaip asmuo reaguoja į sunkumus. Jei jis jų nebijo – toks žmogus gali vadintis laimėtoju. Jei jis nuo sunkumų slepiasi, maskuoja savo bailumo pėdsakus, jis yra potencialus pralaimėtojas.

 

Visi sunkumai padaro mus arba stipresnius, arba gudresnius. Geriau rinktis pirmąjį variantą. Stiprieji turi galimybę būti laimingi, o gudrieji niekada netampa jais, nes laimės neįmanoma apgauti. Kad galėtumėte veiksmingai dirbti, turite suprasti, jog visas darbas prasideda nuo tiesos. Pirmiausia turite būti teisingi nustatydami tikslą, tada turite parengti teisingą planą, jį įgyvendinti ir tik tada gausite teisingą rezultatą. Jei bent viename iš šių etapų pažeidžiamas teisingumo principas, viskas ankščiau ar vėliau žlugs. Jei sakysime, kad mūsų užduotis yra labdara, bet patys išsikelsime tikslą užsidirbti pinigų, tokios užduoties ilgai atlikti negalėsime, nes visa tai bus suvokiama kaip banali apgaulė. Todėl daugelis įmonių žlunga jau veiklos pradžioje, nes paaiškėja, kad jos kalbėjo apie vieną dalyką, bet norėjo visai ko kito. Tas pats pasakytina ir apie teisingo plano sudarymą. Jį sudarydami turėtumėte iš karto išsiaiškinti visus savo pageidavimus ir sąžiningai bei iš anksto juos aptarti.

 

Statistiškai dauguma problemų išsispręstų, jei tiesa būtų pasakyta iš karto. Taigi, pacientai atvyksta į vizitus tik tada, kai tiesos nebegalima nuslėpti, tačiau tokiu atvėju gydymas tampa mažiau veiksmingas, o neretai  net ir neįmanomas.

 

Šaltinis / Ruzov V.O. Kaip suburti svajonių komandą, (2018)