Būtina kalbėtis su žmogumi ta kalba, kuria jis šiuo metu bendrauja. Jei žmoguje dominuoja emocijos, o jūs jam atsakote logikos kalba, tokiais atvejais gimsta du užsieniečiai, kurie tarpusavyje, vienas kito nesuprasdami, kalba skirtingomis kalbomis. Kad suprastume, kokia kalba žmogus kalba ir ką jis mums nori pasakyti, turime tam žmogui skirti pakankamai laiko. Tai pirmoji taisyklė. Įsivaizduokite, jei einame su kuo nors pasikalbėti, o tas žmogus mums sako, kad pokalbiui gali skirti vos tris minutes, tarp tokių pašnekovų, sutikite, negali būti jokio abipusio supratimo. Tačiau jei susėdę ir neskubėdami stengsimės suprasti vienas kitą, įvyks stebuklas. Situacija greitai ir lengvai išsispręs.
Antroji taisyklė. Jei norime suprasti vieni kitus, turime būti kantrūs. Mums gali atrodyti, kad žmogus, su kuriuo kalbamės, kalba per daug, kad buvo galima išvengti visų tų nesibaigiančių pasakojimų ir iš karto pasakyti esmę. Tačiau toks skubėjimas laikomas nepagarbiu. O kur nėra pagarbos, nėra ir supratimo. Jei skubinsime pašnekovą, trumpinsime jo kalbą, rizikuosime praleisti ką nors svarbaus ir taip prarasime bendrą pokalbio ryšį. Turėtume būti kantresni su žmogumi, kurį bandome suprasti.
Trečioji taisyklė. Pokalbio metu turite būti atviri. Blogiausia, ką galite padaryti, tai užimti gynybinę poziciją. Jei patys ginamės arba jei verčiame žmogų gintis nuo mūsų, jokio tarpusavio ryšio būti negali. Stenkitės atvirai išreikšti savo jausmus. Jeigu jums atrodo, kad žmogus kažką daro ne taip, ramiai jam apie tai pasakykite, bet nemėginkite slėpti savo jausmų. Jei jaučiate, kad žmogus jus skaudina, pasakykite jam apie tai nuoširdžiai (tikėtina, jis tiesiog to nemato arba nesupranta), ir problema išsispręs.
Laikydamiesi šių taisyklių galbūt galėsime suprasti ne tik savo artimą ar kolegą, bet ir pačią santykių tiesą.
Laura Kaunietė
Šaltinis / Ruzov V.O. Kaip suburti svajonių komandą, (2018)