Kaip daryti įtaką žmonėms?

     Pagrindinė poveikio priemonė yra mūsų pačių vidinė jėga. Jei elgiamės teisingai, laikomės teisingų principų, turime teigiamų charakterio savybių, tokių kaip kantrybė, nuolankumas, pagarba ir meilė, tuomet turime vidinės stiprybės, kuria galime aktyviai ir teigiamai veikti kitus. Vienintelis atsakymas į klausimą, kaip daryti įtaką žmonėms, yra tik vienas – ar mes veikiame dėl savęs, ar dėl kitų? Atsidavimas yra pagrindinis gyvenimo dėsnis. Principai, kuriais turėtumėte grįsti savo santykius su pavaldiniais:

  1. Vadovas turi rūpintis savo pavaldinių aktyviu augimu.
  2. Suteikti pavaldiniui visiško vidinio saugumo, patikimumo jausmą bei apsaugoti jį nuo klaidų.
  3. Pradžiuginkite pavaldinius. Tikras vadovas džiaugiasi, kai džiaugiasi jo pavaldiniai. Jis visada nori padaryti jiems ką nors gero.
  4. Pasitikėjimas. Žmogus auga, kai juo pasitikima. Galų gale, jei nepasitikime iš pat pradžių, kam apskritai užmegzti tokius santykius?

Kiekvienas asmuo turėtų būti vertinamas kaip asmenybė. Kai ši brandi vizija ateina iš mūsų, pavaldiniams nebereikia gintis. Nes bet koks palyginimas verčia žmogų gintis. Didžiausia paskata augti – suteikti žmogui savivertės ir savigarbos jausmą. Taip pat turėtumėte stengtis suprasti žmogų. Suprasti žmogų – tai išmokti vertinti tai, ką jis vertina. Yra sena gera taisyklė: svarbiausias žmogus yra tas, kuris dabar yra priešais mus. Vienas iš asmens brandos požymių – gebėjimas atiduoti visas jėgas asmeniui, su kuriuo bendraujama, net jei bendraujama tik penkias minutes. Šiuo požiūriu paprastas praktinis patarimas būtų mintis, kad susitikus su žmogumi geriau mažiau kalbėti ir daugiau klausytis.  Reikia klausytis ne tik ausimis, bet ir širdimi. Turėtumėte stengtis skaityti tarp eilučių, bandyti suprasti, ką žmogus nori pasakyti. Tai turėtų būti kiekvieno vadovo įprotis.

Šaltinis / Ruzov V.O. Kaip suburti svajonių komandą, (2018)