Darnus vystymasis

Komandos dvasia yra šeimos dvasia, kurioje visi rūpinasi vieni kitais. Čia negali būti jokios konkurencijos ar savanaudiškumo. Tai reiškia, kad komandoje kiekvienas yra pasirengęs aukotis dėl kitų, aukotis dėl bendro tikslo, dėl komandos. Komanda – tai vienas organizmas, sudarytas iš skirtingų organų, bet dirbantis bendram labui.

Kiekviena organizacija turi 4 aspektus:

  1. Pirmas. Bet kokią idėją, net pačią intelektualiausią, reikia paversti produktu. Tegul tai būna straipsnis, knyga, paskaita, bet kas. Kol produktas nepateiktas, apie organizaciją kalbėti nėra prasmės. Organizacija pirmiausia yra tai, ką ji perduoda kitiems. Produktų perdavimas turi būti kasdienis, efektyvus, o svarbiausia – tai turi džiuginti žmogų.
  2. Filosofija. Bet kuri organizacija turi įgyti savo produkto filosofiją. Ką jis daro, ką nori pakeisti arba ką nori duoti kitiems žmonėms. Filosofija turi parodyti žmogui, kaip būtent dėl šio produkto jis taps laimingas ar bent jau sveikas. Figuruoja dvi filosofijos – rūpinimosi ir išnaudojimo. Jei žmogus yra pasirengęs paaukoti savo patogumus dėl kitų žmonių laimės tam tikroje situacijoje, jis yra besivystanti asmenybė, veikianti vadovaudamasi rūpinimosi filosofija. Deja, jei esame pasirengę aukoti kitų laimę dėl savo patogumų, mes degraduojame remdamiesi išnaudojimo filosofija.
  3. Atmosfera. Jei visuomenė yra pozityvi, ji gali išryškinti teigiamas savo narių savybes, o jei ji yra neigiama, visas jos purvas iškeliamas į paviršių.
  4. Santykiai. Jei būsime pasirengę rodyti draugiškumo, abipusės pagarbos ir meilės pavyzdį, visi priims mūsų filosofiją ir pirks mūsų produktą. O gerų santykių pagrindas yra dėkingumas. Apskritai, viena pagrindinių protingo žmogaus savybių yra gebėjimas parodyti dėkingumą.

Santykių raidos 4 lygmenis.

  1. Daugiau imu nei duodu. Tai piktnaudžiavimas, apgaulė, išnaudojimas ar tiesiog verslas.
  2. Imu tiek pat, kiek ir duodu. Tai materialistinis bendradarbiavimas. Niekas taip nepadeda tikslui, kaip kitų noras netrukdyti mums. Tai tik pradžia. Tada atsiranda noras padėti, bet taip, kad mūsų santykiai būtų geresni. Tai būtina pagalbos sąlyga. Jei santykiai blogėja, tai ne pagalba, o kenkimas, paremtas paslėptu pavydu.
  3. Duodu daugiau nei paimu. Tai yra draugiškimas. Vienas iš draugystės apibrėžimų – gebėjimas nekeisti savo požiūrio į draugą, kai jo gyvenime įvyksta pokyčiai.
  4. Duodu nesavanaudiškai. Tai yra meilė. Mylėdamas ne tik stengiuosi duoti daugiau, bet esu pasirengęs atiduoti viską, net jei meilės objektas gali pakeisti savo požiūrį į mane į blogąją pusę arba visai neatsakyti į mano veiksmus. Nesavanaudiškai reiškia besąlygiškai, nieko nesitikint.  O norint nenusileisti iš šių žmogiškųjų sąmonės lygmenų, pirmiausia būtina išlaikyti abipusę pagarbą. Ko reikia paisyti? Kad ir kaip būtų keista, reikia gerbti kito asmens ar visos visuomenės jausmus.

Jei viskas daroma darniai – sąmonėje įsivyraus harmonija ir žmogus bus pasirengęs tolesniam augimui.

Laura Butkevičienė

Šaltinis / Ruzov V.O. Kaip suburti svajonių komandą, (2018)